Ansioituneita seuran jäseniä palkittiin 100-vuotisjuhlassa valtion, lajiliittojen ja piirin ansiomerkein.

Seuran kunniajäseniksi kutsuttiin:

Ulla-Riitta Nordberg no 12 ja Hjalte Karlsson no 13

Lisäksi palkittiin:

Suomen liikuntakulttuurin ansiomerkit

Ansiomitali: Elina Kari, Mika Konsin, Krister Lönnqvist, Lars Malm, Peter Waenerberg, Anders Wikholm

Ansiomitali kullatuin ristein: Anita Lindström, Christina Malm, Ulla-Riitta Nordberg, Björn Stenvik

Ansioristi: Hjalte Karlsson, Kaj-Erik Lindberg, Jan-Olof Stengård, Helena Åström                      

 

LENTOPALLO, Suomen Lentopalloliitto

Kultainen ansiolevyke: Harri Ketonen

Hopeinen ansiolevyke: Milla Rolig, Kirsi Huikarinen

Pronssinen ansiolevyke: Terhi Koskinen

 

KÄSIPALLO, Suomen Käsipalloliitto

Kultainen ansiomerkki: Birger Grotell, Rainer Björklund.

Hopeinen ansiomerkki: Mika Konsin

Pronssinen plaketti: Olof Sandell

 

YLEISURHEILU, Suomen Urheiluliitto

Hopeinen ansiomerkki: Ulla-Riitta Nordberg, Anders Wikholm

Hopeinen ansiolevyke: Peter Fagerstedt, Peter Waenerberg

 

SFI, Svenska Finlands Idrottsförbund

Hopeinen ansiolevyke: Peter Waenerberg, Anders Wikholm, Matti Vesterinen, Björn Stenvik

Pronssinen marmoriplaketti: Hjalte Karlsson

 

NÅID Friidrott

Kultainen ansiolevyke: Ulla-Riitta Nordberg no 7

Hopeinen ansiolevyke: Anders Wikholm 81, Björn Andersson 82, Jyri Blomqvist 83, Elina Kari 84, Seppo Kari 85, Ursula Koivunen 86, Mika Konsin 87, Riitta Paasio 88, Mirko Pennanen 89, Jenny Vuonoranta 90, Oki Vuonoranta 91

Emaloitu kultamitali marmorilevyllä: Ragne Kytölä,

Kultainen levyke puisella levyllä: Aimo Mehtonen

 

Nyland-Åbolands Idrottsdistrikt

Hopeinen ansiolevyke: Anita Lindström 331, Ritva Winberg 332, Lars Malm 333, Jan-Olof Stengård 334, Paul Sihvonen 335

ESBO IDROTTSFÖRENING r.f.

Osoite

PL 74
02771 Espoo
SUOMI
info(at)esboif.fi

Hallitus

Puheenjohtaja 
Anders Wikholm
050 3410171
anders.wikholm(at)kluuvinkiinteistot.fi

Toiminnanjohtaja

Sanna Saarman-Kemppi

050-5773251

sanna.saarman(at)esboif.fi

Rahastonhoitaja
Anita Lindström
040 592 0274
anita(at)figurecraft.fi

 

Keilailu

Paul Sihvonen
0400 985 667 paul.carita.sihvonen(at)kolumbus.fi

Yleisurheilu

Puheenjohtaja
Markus Kalliomäki
markus.kalliomaki(at)live.fi

Nuorisopäällikkö
Juuli-Anna Taurén
040 775 0306
juuli.tauren(at)esboif.fi


Kira Kytölä
040 578 4157
kira.kytola(at)esboif.fi

 

Voimistelu

kansli(at)esboif.fi

Käsipallo

Mika Konsin
0400 150 057
mika.konsin(at)gmail.com

Kuntoliikunta

Håkan Blomberg
046 850 9200
hakan.blomberg(at)esboif.fi

Jan-Olof Stengård
040 5583 610
stengard(at)netti.fi

Lentopallo

Naisten joukkue
Kirsi Huikarinen
050 339 2842
huikarin(at)mappi.helsinki.fi

Miehet
Harri Ketonen
050 388 9550
harri.ketonen(at)vv-auto.fi